Виховна година «Завдання медичного працівника з профілактики психічних порушень. Десять кроків до психічного здоров’я»
19.10.2016
18 жовтня 2016 року у рамках місячника психічного здоров’я, проведено виховну годину на тему: «Завдання медичного працівника з профілактики психічних порушень. Десять кроків до психічного здоров’я».
Зміни те, що можеш змінити. Не берись за те, що тобі не по силах, та головне, зумій відрізнити одне від іншого. Дуже часто ми беремося за те, що не в змозі вирішити. Чужі проблеми перекладаємо на свої плечі, створюємо у своєму житті численні перешкоди, а потім виявляється, що усі наші зусилля марні.
Психосоматика (грец. — душа, тіло) — вплив психічних чинників на виникнення і перебіг соматичних (тілесних) захворювань. Усе, що впливає на мозок, впливає і на тіло. Я боюся за себе, за своїх рідних, за подругу, за коханого, я боюся настання ночі, глибину, сусідську собаку, грозу, візиту до стоматолога, мене переслідує СТРАХ. Ми господарі свого здоров’я, тому наші негативні Емоції:
• вранці задають тональність на цілий день;
• посеред дня – псують день не лише собі, а й оточенню;
• ввечері – руйнують сон.
А наступного дня головний біль, роздратованість, поганий настрій, апатія, неспокій, депресія.
Ненависть веде до повної дезорганізації фізіологічних функцій організму. Любов та ревнощі інколи теж можуть викликати численні проблеми і нерідко на все життя. Настрій – це як тональність у музиці:
– я співаю, танцюю, мене переповнює радість – це мажор;
– я сумую, плачу, не чіпайте мене, ви мені не потрібні, нудьга заповзає у мою душу, а це вже – мінор.
Який сьогодні чудовий, сонячний день? Господи, яке щастя бути в такий день у цьому прекрасному, казковому, неймовірному місці. Сяє сонечко, небесна блакить заповнює усе аж до небокраю, мене оточують приємні обличчя, які так мило посміхаються.
Осінній дощ. Холодно, неприємне тремтіння у тілі, на душі похмуро і некомфортно, мокрі ноги, вогкість підіймається все вище й вище і найбільша моя мрія – це посидіти у теплі, біля каміна, з коханою людиною…
Щоденно ми переживаємо малі і великі стреси. Варто памятати, що сильний стрес майже на 2 тижні практично руйнує імунітет. Стрес – це інфаркт, інсульт, виразка шлунку, гіпертонічний криз, алкоголізм, наркоманія, розлучення, убивство…В стані сильного потрясіння людина збуджена, агресивна, або навпаки, млява пригнічена, апатична, не реагує на подразники, втрачає здатність логічно мислити. Нервово-психічні порушення залежать від: віку, статі, раптовості і напруги психічних навантажень, індивідуальних особливостей, стану організму, умов у яких виник стрес. У віддаленому періоді може розвинутися посттравматичний стресовий розлад, хронічні зміни особистості через перенесену психічну травму, депресії.
Як зберегти психічне здоров’я? Психічне здоров’я – стан душевної рівноваги, емоційного комфорту, впевненість у своєму майбутньому, пов’язана з відчуттям захищеності свого «Я». Психічне здоров’я характеризуються здатністю регулювати свою поведінку і діяльність.
Десять кроків до психічного здоров’я.
Крок-1
Праця найкращі ліки для психічного здоров’я. Неважливо, яке заняття ви виберете. Чи це буде фізична, чи розумова праця, головне, щоб вона займала усю вашу увагу. Зробіть своє життя цікавим для себе. Цікаві заняття допоможуть відчути приємну втому, задоволення і повернуть колишню працездатність.
Крок-2
Більше часу приділіть сім’ї, грі з дітьми. Відчуйте себе потрібним і коханим. Відчуйте сенс життя, стимул до розвитку. Дотримуйтеся режиму дня. Вчасно вставайте і лягайте спати. Харчуйтеся здоровою і домашньою їжею, не переїдайте.
Крок-3 Знаходьте час для прогулянок на свіжому повітрі, подорожуйте. Не забудьте кинути шкідливі звички. Навчіться у всьому бачити тільки хороше. Не забувайте, що стрес може увійти у звичку. Крок-4 Навчіться медитувати. Медитація – це проривний засіб у збереженні психічного здоров’я.
Крок-5 Музика активно впливає на психоемоційний стан кожної людини. Відкладіть усі справи і дозвольте собі розслабитися на 20-30 хвилин. Зробіть для себе подарунок – послухайте улюблену музику. Крок-6 Не руйнуйте сон інтернетом. Не заходьте в мережу і не дивіться новини по телевізору протягом двох-трьох годин перед сном. У цей час намагайтеся розслабитися і зайнятися якимись приємними для вас справами. Це зробить ваш сон набагато спокійнішим. Крок-7 Протягом тисячоліть людина емпірично з’ясувала, що подоланню нервово-емоційної напруги сприяє вживання настою з кропиви (без обмежень); нервозності – соку з сирого буряка; неврозів – настою з весняних листків берези; депресії і неврастенії – настою з коренів аралії…
Крок-8 Віра, гармонія з собою, чисті помисли і вчинки, любов до себе і ближніх може творити чудеса і неймовірні зцілення. Шлях духовного очищення – це шлях жертовності та прощення, усвідомлення важливості, потреби подолати призначене, це життя за заповідями Божими: – не нашкодь; – не бери чужого; – не перелюбствуй; – не бреши; – не лицемір; – люби Господа; – не пий спиртного і не вживай наркотиків; – не принось неправдивої клятви; – не переступай межу людської гідності; – не зраджуй, стався до інших так, як хочеш, щоб ставилися до тебе. Крок-9 Пройди шлях очищення свого організму через піст, голодання, розвантажувально-дієтичну терапію ( фізичне очищення), через усамітнення (очищення свідомості) і сповідь (духовне очищення). Крок-10
Усміхайтеся людям, які вас оточують, цінуйте друзів. Любіть життя в усіх його проявах. Кожна людина заслуговує на те, що має.
Памятайте, у кожного з нас є своя місія, з якою ми прибули на Землю і тільки від нас залежить, виконаємо ми її чи ні!
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.