Відкрите лекційне заняття з медичної біології «Хромосомні хвороби та методи їх діагностики»
25 жовтня 2018 року в Комунальному закладі «Новоград-Волинський медичний коледж» відбулось відкрите лекційне заняття з медичної біології на тему: «Хромосомні хвороби та методи їх діагностики» для студентів С79 групи відділення «Сестринська справа». Формою організації навчання було обрано лекцію-бесіду, де відбувається безпосередній контакт викладача з аудиторією.
Структура лекції-бесіди вимагає викладу навчального матеріалу фрагментами. В кінці кожного фрагменту викладач ставить питання до аудиторії, а студенти виповідають на них.
Важливим етапом заняття є мотивація навчальної діяльності, тому що серед усіх захворювань людства перше місце в світі посідають спадкові хвороби і хвороби зі спадковою схильністю. Якщо в 50–ті роки ХХ ст. було відомо кілька сотень спадкових хвороб, то зараз їх налічується близько 6600 і ця кількість зростає з кожним роком.
Останнім часом в Україні майже на 30% зросли пренатальна і дитяча смертність та інвалідність унаслідок спадкової патології. У структурі загальної смертності дітей віком до 5 років генетичні причини смерті становлять 48-60%, тобто це кожна друга померла дитина. Велику частку цих захворювань можна попередити шляхом кваліфікованого використання методів клінічної генетики, роль якої стає дедалі значнішою і важливішою.
Зниження частоти спадкових захворювань і вроджених вад розвитку неможливе без вдосконалення медико-генетичної допомоги населенню, поширення мережі медико-генетичних консультацій, які потребують високої професійної підготовки молодшого медичного персоналу.
Під час проведення заняття були використані технічні засоби навчання, вказані фахові та загальні компетентності.
Були обрані методи навчання: словесні (описова розповідь), наочні (презентація, відеоматеріали), інтерактивні (метод «Мозковий штурм», робота в малих групах) та методи контролю: фронтальне опитування, розв’язування ситуаційних задач.
Під час проведення лекції студенти з цікавістю сприймали навчальний матеріал та активно брали участь у бесіді, відповідали на поставлені питання і розв’язували ситуаційні задачі.
На відкритій лекції були присутні методисти та викладачі коледжу, які висловили свої враження від побаченого та подякували за проведене заняття.
Н.А. Камишева, викладач медичної біології