Урок-конференція «Іван Пулюй — життя в ім’я науки та України»
В рамках проведення традиційного тижня науки 21 червня було проведено урок-конференцію на тему : «Іван Пулюй — життя в ім’я науки та України» за результатами науково –пошукових робіт студентів першого курсу групи Л 40/І.
Метою уроку-конференції було ознайомити студентів з долею видатного українського вченого, його працями та відкриттями, виховувати у молоді національну гордість, любов до Батьківщини.
Іван Пулюй – перший український фізик світового рівня, великий фізик і електротехнік, винахідник Х-променів, які тільки через 14 років назвуть “рентгенівськими”. Український вчений цікавився багатьма науковими проблемами, зокрема в галузі молекулярної фізики. Він вивчав питання внутрішнього тертя і дифузії газів, проблеми обчислення таких мікроскопічних величин, як середня довжина вільного пробігу молекул, їх кількість в одній грам-молекулі і т. д. У цій сфері Іван Пулюй домігся чималих успіхів, проте його завжди серйозно цікавило інше питання – катодні випромінювання і Х-промені. Український дослідник, який завжди приділяв значно більше уваги практиці, ніж теорії, весь цей час був повністю зосереджений на суто наукових дослідах, постійно демонструючи значні успіхи. Заслуги Івана Пулюя в науковому світі загальновизнані. Він першим:
виявив появу електропровідності в газах, що опромінюються рентгенівськими променями;
показав можливість використання Х-променів в медичній діагностиці;
зумів зробити рентгенівський знімок людського скелета цілком.
Фактичне відкриття рентгенівського апарату задовго до його офіційного автора – це справжній науковий подвиг. А скромність українського вченого, який не вважав за потрібне боротися за визнання і дивіденди, зайвий раз доводить благородство натури Івана Пулюя та відданість своїй справі, а також ставить його в один ряд з великими діячами світової науки.
Студенти Добжанська А., Близнюк А., Щавлінська В., Марчук С.,Власюк Б.,Василець В. в своїх виступах ознайомили присутніх з біографією видатного фізика, розкрили основні напрямки відкриттів відомого вченого, розглянули основні факти з життя світила.
І на завершення уроку – конференції студентами Бойко М., Тихоміровою Л., Гуменюк В. було проведено ряд дослідів з різних розділів фізики, а також досліди у 3-Д форматі та їх характеристику вдало показав Алексюк Андрій, випускник коледжу, активний член гуртка з фізики та математики «Ерудит».
«Нема більшого гонору для інтелігентної людини, як берегти свою і національну честь та без нагороди вірно працювати для добра свого народу, щоб забезпечити йому кращу долю», – говорив великий фізик, і тому саме ці слова прозвучали на завершення уроку-конференції.
М.В.Малиновська, викладач коледжу