Дзвони Чорнобиля
Тридцять два роки тому, 26 квітня о першій годині 26 хвилин на Четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції сталася найбільша техногенна, екологічна, гуманітарна катастрофа в історії людства. Сумарна радіація ізотопів, викинутих в повітря після аварії в Чорнобилі, була в 30-40 разів більшою, ніж при вибуху атомної бомби в Хіросімі. Майже 2 млн українців постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. 200 тисяч квадратних кілометрів – площа поширення радіоактивного забруднення. Більша частина його припала на територію України, Білорусі та Росії. Кількість людей, що брали участь в гасінні пожежі на ЧАЕС, становила 240 тис. Усі вони отримали високі дози радіації. Однак саме пожежникам вдалось врятувати нас від справді серйозної катастрофи – сильного водневого вибуху, який міг стати наступним етапом трагедії.
У медичному коледжі відбувся захід, присвячений річниці Чорнобильської трагедії під назвою «Дзвони Чорнобиля». Студенти групи Л33/III розповіли про події, що відбулися після страшного вибуху на АЕС.
Почесним гостем заходу став викладач коледжу В.С. Акентьєв, один із ліквідаторів наслідків трагедії. Він поділився з усіма присутніми своїми спогадами про ті трагічні дні.
Було запалено свічки пам’яті та поіменно згадано людей, які першими віддали своє життя у нерівній боротьбі з атомною стихією. Наприкінці заходу всі присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих ліквідаторів.
Дуда-Ільчук О.П., викладач коледжу