Порятунок знайшли у «Віфезді»
Немає в світі більшого дива, ніж те, коли людина свідомо змінює своє життя. Студенти груп Л38/ІІ та Л39/ІІ відділення «Лікувальна справа» в цьому переконалися під час незвичайної зустрічі з представниками християнського центру соціальної реабілітації «Віфезда», який знаходиться в с.Ярунь Новоград-Волинського району. Тут проходять реабілітацію від нарко і алкозалежності молоді люди, які опинилися на узбіччі життя і були за крок до смерті. Лікуються лише працею і спільною молитвою до Бога, незалежно від віросповідання, аби людина зуміла самостійно відродити свою духовність. Гості, які завітали до коледжу, а це Дмитро, Олександр і Інна розповіли відкрито і не соромлячись, свою життєву історію, котра далека від ідеальної. Вихідці із благополучних сімей, опинилися в тенетах залежності від алкоголю і наркотиків, які роками безжально руйнували їх молоде життя та близьких їм людей. Спробувавши раз, другий, потім вже не могли зупинитися. Втратили довіру, повагу, сенс життя… У кожного з них свій тернистий шлях до центру реабілітації, де вони зуміли побороти свою біду та вирватися з цупких лап залежності.. «Ніколи не пізно розпочати життя з чистого аркуша, і не потрібно боятися це робити» – стверджували сильні, вольові молоді люди. А ще розповіли присутнім про діяльність центру, закликали, в разі виникнення таких проблем не боятися їх визнати та позбутися залежності, підказувати іншим, як і де це можна зробити.
Сьогодні Дмитро, Олександр і Інна сповнені добра і милосердя, допомагають в суспільстві та в центрі реабілітації іншим залежним по-новому подивитися на світ та на своє життя. По завершенню зустрічі соціальний педагог Борис Н.П. разом зі студентами подякувала гостям за змістовний діалог та закликала співпрацювати центр реабілітації зі студентським волонтерським центром «Милосердя» щодо спільного проведення соціальних акцій та інших мотиваційних заходів для молодих людей міста та району.
До речі, “Віфезда” – це чудодійна купель в Єрусалимі, яка зцілює різноманітні хвороби. Символічно, що і соціальний центр реабілітації теж став для багатьох людей особливим місцем, в якому вони позбулися негативу зі свого життя, від найшовши мир і спокій.
Борис Н.П., соціальний педагог