Допомагаємо з вірою в серці
Спливають у вирі подій роки, натомість залишаються одвічні істини непідвладні часові – потреба у милосерді, людяності, співчутті, а значить в доброчинності. Ще з давніх часів благодійність була в традиціях українського народу. Милосердя і доброта – це два крила, на яких тримається людство. Недаремно М.Твен стверджував: «Доброта – це те, що може почути глухий і побачити сліпий».
Дорога Добра – це та стежина, якою має йти кожна людина. Медичний коледж – це територія Краси і Добра, де вчать професійної майстерності, чуйності, милосердю, доброзичливості. Адже професія медичного працівника, яку обрали молоді люди, найгуманніша в світі професія, вимагає щоденного прояву найважливіших компонентів людської моралі.
Багато гарних справ на рахунку волонтерів, які ведуть активну громадську роботу в закладі та місті, і є прикладом для інших своєю доброчинністю. Щороку ряди волонтерів поповнюють понад 200 студентів, які з гордістю промовляють клятву «Маю честь бути волонтером!», обіцяючи поважати і не зраджувати принципів та ідеалів волонтерського руху, слухати своє серце, нести вогонь своєї душі людям.
Волонтерський центр «Милосердя» працює за різними напрямками. З їх ініціативи проводиться багато доброчинних акцій, постійно надається соціальна допомога дітям-інвалідам, дітям-сиротам та іншим вразливим верствам населення, ведеться інформаційно-просвітницька робота серед школярів, студентів та молоді міста. Волонтерами уже зібрано понад 10 тис. грн. на допомогу людям, які її потребували.
У цей нелегкий для країни час кожен з нас має продемонструвати всьому світові свою непохитність у боротьбі за мир і незалежність України, любов і вдячність людям, які її захищають, віддають за неї життя, тому волонтерство стало вкрай необхідним і актуальним.
Днями в коледжі відбулося засідання волонтерів-старшокурсників аби скоординувати діяльність центру «Милосердя», розробити плани для всіх небайдужих до доброчинності. З напутнім словом виступив народний депутат Володимир Литвин, який підтримав гарні ініціативи молоді і надав слушні поради. «Чим можемо, тим допоможемо країні!» – вирішили волонтери з наміром про свій внесок до важливої справи.
«Студенти вже з перших днів, поєднуючи навчання і доброчинність, активно долучилися до нової хвилі волонтерського руху, – говорить директор медичного коледжу Олена Володимирівна Солодовник, – вже ІІІ бригада студентів-випускників працює в Житомирському військовому шпиталі, де відділення переповнені пораненими, які потребують допомоги волонтерів, їх рук, тепла сердець, моральної підтримки». Це найкращі студенти, які мають міцну базову підготовку, зарекомендували себе на всіх видах практики в лікарні, відмінно відпрацьовували практичні навички в навчальному закладі і зараз мають можливість покращити свою фахову та професійну підготовку та, в першу чергу, допомогти медперсоналу військового шпиталю та пораненим.
«Хворих багато, говорить студент 4-го курсу, голова студентського парламенту Вадим Леус, виконуємо різні обов’язки, допомагаємо чим можемо: ставимо крапельниці, робимо ін’єкції, перев’язки, допомагаємо вирішувати їх різні побутові проблеми. У шпиталі, як медперсонал так і військовослужбовці, що знаходяться на лікуванні, ставляться до нас з повагою та розумінням». Студенти горді тим, що їх допомога потрібна, що їх цінують, щиро дякують за нелегку працю.
Нещодавно в коледжі відбулася хвилююча зустріч студентів з військовими медиками, які повернулися із зони АТО. На запрошення адміністрації відгукнулися випускники нашого закладу різних років: Брацюк Олег, Блохін Дмитро та Ковтунівський Богдан. Більше двох годин хлопці розкривали перед студентами реальні картини подій на Сході. Затамувавши подих, студенти з хвилюванням слухали військових медиків, задавали різні запитання, дякували за їх героїчні будні, за те, що повернулися живими. Після тяжких спогадів Олег Брацюк сказав: «Що, незважаючи на все пережите, я вимушений повернутися в зону бойових дій, це мій обов’язок перед державою, українським народом, перед моєю сім’єю. І я хочу, щоб страхіття цієї війни ніколи не побачили мої рідні новоградволинці».
Багато подяк та дипломів отримав волонтери коледжу від міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, але найбільшою своєю нагородою вважаємо перемогу у номінації «Активна громадська позиція» відкритого рейтингу популярності «Гордість міста».
Можливо, ми сьогодні не в змозі надати всім допомогу, можливо, але ми можемо подарувати свою увагу комусь із них, пам’ятаючи, що маленькі вчинки творять великі справи. Головне тільки одне – бажання творити добро на Землі. Віримо, що доброта і милосердя ніколи не підуть у небуття, вони завжди радуватимуть своєю красою, дивуватимуть фантазією, збагачуватимуть душу, житимуть вічно!