Європейський день протидії торгівлі людьми
Торгівля людьми сьогодні стала синонімом сучасного рабства та порушення прав людини та не втрачає своєї актуальності жодної країни світу. А для нас, українців, в умовах воєнного стану, ризик потрапляння в ситуацію торгівлі людьми як всередині країни, так і за її межами став ще більшим. Багато громадян переїхали із зони бойових дій в інші регіони або за кордон та шукають нову роботу. Якщо раніше поняття «торгівля людьми» охоплювало здебільшого сексуальне рабство, то сьогодні воно увібрало широкий спектр форм: від трудової експлуатації до нелегальної трансплантації органів.
З метою формування у здобувачів освіти компетентностей щодо захисту і убезпечення себе, поширення інформації у суспільстві проведено ряд заходів:
- Просвітницька робота «Торгівля людьми: жертви засобів комунікації» з метою визначення
рівня обізнаності із видами загроз та способами запобігання Ольгою Гутель, викладачем основ інформатики, проведено онлайн-тестування «Протидія торгівлі людьми» для здобувачів освіти ІІ курсу спеціалізації «Сестринська справа». - Години спілкування практичного психолога «Протидія торгівлі людьми» зі студентами ІІ курсу, Юлія Лавринович, практичний психолог.
- Круглий стіл «Як не стати жертвою торгівлі людьми?» серед студентів ІІ курсу спеціалізації «Лікувальна справа», Ірина Зінчук, викладач основ медичного права.
- Студентська відеоакція з протидії торгівлі людьми у соціальних мережах «Обізнаний – захищений», Олександра Ольшевська, студентка ІІІ курсу спеціалізації «Сестринська справа».
- Виховна година для студенів І курсу «Важливість довіри та комунікації з батьками», Наталія Мухаровська, заступник директора з гуманітарної освіти і виховання.
Перш за все, закликаємо потерпілих або людей, яким загрожує небезпека, звертатися на урядову «гарячу» лінію з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей –15-47.
Наголошуємо, що допомогу завжди можна отримати за наступними номерами:
0 800 500 202 / 102 «гаряча лінія» Національної поліції України
0 800 213 103 контакт-центр системи безоплатної правової допомоги
527«гаряча лінія» з протидії експлуатації
0 800 500 335 або на короткий номер 116 123 «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації
0 800 500 225 або на короткий номер 116 111 національна дитяча «гаряча лінія»