Відкритий урок в літературно-меморіальному музеї Лесі Українки
Відкритий урок в літературно-меморіальному музеї Лесі Українки.
Cтуденти першокурсники вивчають творчість видатної української поетеси, нашої землячки Лесі Українки. Знають, що у хатині в над Случчю в м. Новоград-Волинський 25 лютого 1871 року народилася Лариса Косач – одна із найяскравіших зірок нашої поезії. Тут її життя було ще не затьмарене: тут вона була здорова, хоч і тендітна, тут мала хорошу природу навкруги, – яку так любила все життя! Тут мала хороше товариство і з старших, і з дітей, мала хорошу до душі розвагу й науку в книжках, вимальовувала свої узори, зібрані в поїздках з батьком по волостях. Тут на все життя заховала згадку про звягельський період свого життя, як про найкращий. Про це і багато чого цікавого дізналася 128 група побувавши на відкритому уроці в літературно-меморіальному музеї Лесі Українки.
У меморіальній частині музею студенти ознайомились з життям Косачів у Звягелі, побачили документи, картини, фотознімки, книги, меблі тих часів. Завідуюча музеєм В.О.Римська розповіла, що найсвятіше місце у музеї — дитяча кімната Лариси Петрівни Косач. Тут віночок із стрічками, живі квіти та муляж метричної книги, роз¬критої на сторінці із записом про день і місце народження поетеси.
Леся Українка прожила всього яскравих сорок два роки – життя повне мук і фізичних страждань . Довгі роки вона боролася з туберкульозом, забуваючи свій недуг у творчій праці, яка стала змістом всього її життя.
Студенти щиро дякували Віру Омельянівну за цікаву розповідь, за те, що вона з почуттям відповідальності береже пам’ять про Лесю Українку для наступних молодих поколінь.