МІНЯЄМО ЦИГАРКУ НА ЦУКЕРКУ!
Під таким гаслом студенти груп Л38/І та Л39/І провели акцію проти куріння.
Всім добре відомо, що куріння — це шкідлива звичка. Та ці знання не заважають курити людям всіх вікових категорій та соціальних верств. Шкода від куріння не тільки в тому, що погіршується здоров’я курця, а й тих, хто його оточує.
31 травня у всьому світі проводиться міжнародна акція по боротьбі з курінням – Всесвітній день без тютюну, тобто день, вільний від тютюнового диму.
День боротьби з тютюнопалінням був встановлений у 1987 році Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Перед світовою спільнотою було поставлено завдання — домогтися того, щоб у 21 столітті проблема паління тютюну зникла. У березні 2006 року Верховна Рада України ратифікувала Рамкову конвенцію ВООЗ з боротьби проти тютюну. Конвенція зобов’язує учасників вживати конкретних заходів, спрямованих на боротьбу з цим явищем.
За статистичними даними, Україна займає одне з перших місць в Європі за кількістю курців. Кожен другий дорослий українець курить. В цілому у країні 15,5 млн. курців, і з кожним роком кількість викурених цигарок зростає.
Щороку близько 5,4 мільйонів людей помирають від хвороб, пов’язаних із тютюнопалінням – 80% із них знаходяться в країнах із низьким та середнім прибутком. Близько половини усіх курців помирають від хвороб, пов’язаних із тютюном, і дослідження також показують, що пасивне паління впливає на всіх, хто знаходиться поруч. Якщо ми залишимо цю проблему невирішеною, кількість смертей від тютюнопаління збільшиться до 8 мільйонів у 2030 році.
Саме про вплив тютюнопаління на організм людини та про те, як позбутися цієї шкідливої звички розповідали студенти медичного коледжу. Юні волонтери допомагали роздавати тематичні флаєри проти куріння, пропонували обміняти цигарку на цукерку та закликали курців прожити хоча б цей день без паління, а надалі взагалі розпрощатися з цією шкідливою звичкою.
Використовуючи різні способи та форми роботи, студенти І курсу проводили серед населення опитування «Про шкоду куріння», де 45 опитаних відповіли, що куріння шкодить здоров’ю, 8 – байдуже, 5 – я палю та кидати не збираюсь.
Навіть деякі запеклі курці, які мають стаж паління більше 10 років, вважають, що куріння шкодить їхньому здоров’ю, але у них не вистачає сили духу кинути цю згубну звичку. Позбутися шкідливої звички непросто. На щастя, є чимало випробуваних способів кинути палити і почати здоровий спосіб життя. Подбайте про своє здоров`я та здоров`я своїх близьких!